Cатиричний роман

«І засяє сонце»

Єлизавети Мельниченко

«І засяє сонце» - новий сатиричний роман від автора «Іншопланетної Рашки» Єлизавети Мельниченко. Книга створює зубасту пародію на олігархічне сьогодення і одночасно розвертає читача до минувшини і тих простих істин, що властителі – лишень тимчасові фігури, а загарбники – зáйди на нашій землі, константою ж для України як держави вже більше тисячі років залишається дух українства і розуміння, що саме ми – господарі на своїй землі.

У книзі Єлизавета Мельниченко пропонує своє авторське продовження відомого твору Івана Франка «Захар Беркут», переміщує мольєрівського «Міщанина-шляхтича» в наші дні, а також надає читачу можливість трішечки заглянути у майбуття нашої держави.


book

Уривок з книги «І засяє сонце»

Розділ 1. У слідчого

- Тож ви стверджуєте, що бачили на тій каталці свого чоловіка?

- Так.

- І голова у нього була відсутня?

- Так.

- А що, крім комірця сорочки й лабутенів вказувало на те, що там лежав саме ваш чоловік?

- Статура… І взагалі, я відчула, що з ним сталося щось страшне…

- Чому ви не відкинули покривало й не подивилися на руки, щоб переконатися, що це-таки ваш чоловік?

- Не зорієнтувалася. Я, коли побачила, що голови немає, озирнулася по сторонах, думала, може це я сплю. Потім знову хотіла глянути на Артура, але каталку з ним вже кудись відвезли, а навкруги були інші каталки. Я відкинула покривало, якою була накрита людина на найближчій каталці, але та людина була з головою…

- Дивіться, - терпляче пояснював Олег Андрійович Мирославі, - вибух у будинку на Набережно-Хрещатицькій стався близько десятої години ранку, близько дванадцятої вивезли поранених і загиблих. Зараз шістнадцята година, телевізор і радіо весь день товчуть подробиці того, що сталося. Якби серед загиблих була людина без голови, про це б обов'язково говорили. Усі б вже знали навіть групу крові тієї людини. Можливо, ви просто побачили метушню, людей на каталках, машини швидкої допомоги, поліцію, і це вас якось надмірно вразило, так би мовити. Ви, до речі, коли-небудь у психіатра проходили лікування? Може, на обліку десь в психоневрологічному диспансері стояли?

- Ні, не стояла.

- Хай буде так. Я вашу заяву забираю, поки що кладу її в стіл. Тож, коли ваш чоловік має повернутися з відрядження?

- Повинен був повернутися завтра. Але він не повернеться.

- Чому?

- Тому, що він без голови.

Олег Андрійович зітхнув і трохи помовчав.

- Добре, тоді давайте так. Якщо завтра ваш чоловік не повернеться, приходьте післязавтра, будемо працювати. Я також з’ясую, чи є серед загиблих чоловік без голови і, якщо таки є, то далі розбиратимемося.

Мирослава мовчки піднялася і вийшла з кабінету.

- А що там таке? – запитав Олега Андрійовича слідчий, який сидів з ним в одному кабінеті.

- Та вона хвора на голову, - відмахнувся той...

Друковане видання

"І ЗАСЯЄ СОНЦЕ"

Сатиричний роман

 • Це доволі постмодерна карикатура на наше буття, з інтерпретацією творів Івана Франка й Мольєра, а також, як би дивно не звучало, - кіносаги «Зоряні війни». А ще ця книга – про блакитну зірку, помаранчеве небо і українське, наразі все ще закрите непроглядними чорними хмарами, сонце… Буде суміш фарсу з буфонадою, динамічний сюжет і швидка зміна декорацій.

 • Я прочитав роман ще в рукописному варіанті й можу сказати, що є привід привітати не лише авторку, а й всю нашу літературу. Дуже живі й випукло виписані представники нашого олігархату, стовпи"Дерибану" і бійці, які після контузії потрапляють в інший час -- монголотатар і Захара Беркута. Бажаю цій книжці чимало тисяч ФЕЛІЧИТАчів!

 • Мистецтво, і література зокрема - це етико-естетичне осмислення дійсності і роман "І засяє сонце" 100%-во відповідає цьому критерію. Авторка знайшла неповторну і дуже ємну форму, в яку одягнула вічні істини: 1) герої, а не злодійкуваті пристосуванці, творять майбутній кращій світ; і 2) краса супроводжує тільки тих, хто безмежно відданно боронить свою Вітчизну. Книга мною прочитана ще в рукописі за один вечір. Отримав від читання повну і етичну і естетичну насолоду. Окремо зазначу, що Гумор в романі справжній і витончений, а не генітально-квартальний. За що вам від мене окрема подяка!

 • people 1

  Єлизавета Мельниченко

  Авторка "І засяє сонце"

 • people 2

  Станіслав Бондаренко

  Поет, літературознавець

 • people 3

  Володимир Михайленко

  Письменник,
  літературознавець

book content

Художнє оформлення

Обкладинка і форзаци - створені художником Иваном Михайловим

Комментарии


 • Кирилл    01.11.2018

  Интересно описана Киевская Русь. Дерибан тоже совершенно настоящий. Все как в жизни, но смешнее.

 • admin    02.10.2018

  На Петрівці може бути в кіоску "Самміт-книги".

 • Наталія    01.10.2018

  Як у Хеменгуея - "И восходит солнце (Фиеста)", декілька разів читала. На Петрівці є?

 • Надія    07.09.2018

  Роман читається одним подихом, залишаючи надію і сподівання на краще, мотивуючи це саме "краще" вибудовувати власноруч. Автор - "Український Тарантіно", і це в неї талановито виходить. Очікуємо екранізацій!

 • Leks Polo    30.08.2018

  Уже прочитала, ділюся враженнями - один позитив! Почала сміятися з перших сторінок, багато чого зачитувала своїм домашнім уголос, щоб посміялися разом. Усі герої книги мають прототипів, яких легко упізнати і за лексикою, і за родом занять та інтересів. Цікаво, весело, інтригуюче, такий собі тролінг політичних реалій постмайданної України.

 • Автор © Єлизавета Мельниченко
  Художнє оформлення © Иван Михайлов